top of page

Denzel Curry rusza w trasę po Europie

Melt My Eyez, tak nazywa się trasa, którą zaplanował dla nas Denzel Curry. Na liście znalazły się dwa polskie miasta.


24 stycznia Denzel Curry zaprezentował pierwszy singiel o tytule “Walkin” z jego nadchodzącego szóstego albumu pt. “Melt My eyez, See your future”. Razem z utworem dostaliśmy informację o trasie koncertowej związanej ze zbliżającym się krążkiem. Raper planuje 21 koncertów w Stanach Zjednoczonych i 23 w Europie, w tym 2 w Polsce. Towarzyszyć mu będzie Kenny Mason i Playthatboizay.


Koncerty w naszym kraju odbędą się w krakowskim Klubie Studio oraz warszawskim Torwarze. Odpowiednio 1 i 2 czerwca tego roku. Będzie to trzecia wizyta artysty w Polsce. Wcześniej wystąpił dwa razy w Warszawie, w 2016 roku w Hydrozagadce podczas trasy "TA1300", a także dwa lata później w Progresji.Twórca hitów takich jak np. "Ultimate", "Clout Cobain" czy "Ricky" oznajmił na Twitterze, że nadchodzący materiał będzie się różnił od pozostałej jego twórczości, stawia tym razem na delikatniejsze dźwięki i śpiew. Przyznał też, że inspiracją dla niego było połączenie wszystkiego co się dzieje teraz na świecie i filmy japońskiego reżysera, Akiry Kurosawy. Denzel czerpie inspiracje z jazzu, poezji, soulu, a także tradycyjnego hip-hopu.

I tak w singlu “Walkin” możemy usłyszeć boom-bapowy bit z towarzyszącym w tle damskim wokalem, a w tekście jest follow-up do hip-hopowej klasyki, utworu “Me Myself and I” wykonanego przez De La Soul w 1988. Porusza temat ograniczeń tworzonych przez rasizm w Stanach, przemocy, a także jak ważne jest parcie do przodu, ponieważ tylko to według niego może przerwać cykl przemocy i przestępstw. Piosenka kończy się nieco sentymentalnie, Curry potwierdza, że doszedł daleko i dzięki temu jego dzieci będą miały lepszy start niż on.Na albumie towarzyszyć mu będą prawdopodobnie tacy artyści jak slowthai, T-Pain, JID, Rico Nasty i 6LACK. A produkcją zajmie się m.in Kenny Beats, JPEGMAFIA czy Thundercat.

Planujecie się pojawić i zobaczyć co zaoferuje nam Denzel na żywo?
bottom of page