top of page

Podziemni gracze, o których raczej nie słyszałeś - The Doppelgangaz | FELIETON

Często na różnej maści spotkaniach i domówkach hip-hopowych proszę ziomków, aby odpalili coś od The Doppelgangaz. Przyzwyczaiłem się już, że moje oldschoolowe gusta nie są często spotykane nawet w środowisku stricte rapowym, ale skoro już jesteśmy na stronie BUMP'12 myślę, że nie będziecie mieć problemu z moim staroszkolnym zboczeniem. Siemano, jestem Pepe i będę dla Was pisał na łamach bumpowej "gazetki szkolnej". Dziś opowiem wam co nieco o tym duecie, żeby uniknąć wyżej wspomnianej sytuacji na melanżach.Zacznijmy od roku 2008, w którym dwóch przyjaciół; Matter ov fact oraz Ep zakładają duet raper/producent. Wcześniej znali się od lat i jak przyznaje sam Ep, ich początkowa relacja nie opierała się na robieniu wspólnej muzy, chłopaki po prostu wychowali się na wspólnym osiedlu. Młodzi zajawkowicze zbierali sprzęt i doświadczenie przez 10 lat, zanim w 2008 roku nadali swojemu duetowi nazwę.

Jeśli chodzi o doświadczenie, już od 2000 roku grali koncerty w innym składzie lecz niestety - grupa rozpadła się.


2008 to nie tylko powstanie składu, ale również rok ukazania się pierwszej EP pod tytułem ,,The Ghastly Duo EP”. Nie ona sama dała chłopakom pierwszy zastrzyk popularności, ale fakt, że wykreowali oni nowy styl ubioru o nazwie ‘’vagrant’’ - Ci goście ubierali się jak bezdomni do sesji zdjęciowych, teledysków i na koncerty.

Po pewnym czasie, wraz z nadejściem większej popularności i nowych krążków, udało im się nawet przemycić wspomniane stillo na większą skalę do Europy, do krajów takich jak: Niemcy, Francja, Anglia czy Holandia. Co do pierwszej EP – polecam, serio warto!


Poważnym ruchem wykonanym w 2013 roku The Doppelgangaz było wydanie albumu „HARK!”, który podniósł poprzeczkę ustawioną przez poprzednie krążki.

Jeśli myślicie, że słyszeliście kiedyś dobrze użyty sampel, to uwierzcie mi, że da się lepiej.Jak mawiał internetowy klasyk – nie spodziewaliście się The Dopplegangaz w tym wątku! Nasza seria artykułów jest skierowana głównie w stronę słuchaczy rapu, od których inne pierwotnie celujące w ten target portale starają się coraz bardziej uciekać. The Dopplegangaz polecam każdemu, kto jara się starą szkołą gry w nowym wydaniu. Moment jest idealny, ponieważ 2022 rok, to ich nowy album studyjny pt. „Black cloak Lifestyle”. To tyle od mnie w temacie, zachęcamy do czytania kolejnych naszych „wieczorynek” na temat podziemnych graczy.

bottom of page