top of page

Lubisz Lawasz? KREJZZ wbrew przepisom daje przepis na lato!Rap i żywe instrumenty w zdrowej proporcji to często przepis na pyszne numery. Jeśli dodać do tego parny, letni klimat, który sprawia, że powietrze na horyzoncie się załamuje, otrzymamy pierwszy singiel zespołu KREJZZ.


Czujni i mniej czujni słuchacze BUMP’12 z łatwością rozpoznają frontmanów zespołu KREJZZ, którymi są Peepz i Kobył. Frontmanów, bo poza nimi są jeszcze śmigający na basie Kacper Baca, szarpiący struny elektryka Maciej Kita i poskramiający bębny Adam Barański. W samym numerze “Lawasz” udzielił się również brat Kobyła, Jakub Kobyłecki, a całość zmiksował i zmasterował Yogi, nadając całości odpowiedniej miękkości.


To pierwszy efekt współpracy grupy, który momentalnie zaciekawia organicznym brzmieniem i sprawnymi patentami aranżacyjnymi, co sprawia, że niemożliwość utworzenia ze słowa “lawasz” słowa “fresz” wydaje się być karygodnym błędem.


Ciekawostka: Klip, będący niejako kolejnym instrumentem w całej historii, to również dzieło zawodnika z BUMP’12, Bakuna, oraz Natalii Ruty.bottom of page